مقام معظم رهبری مدظله العالی
پخش آثار

پست اینستاگرام باراد

24 آبان 1397 | بازدید : 35 | 0 نظر

پست اینستاگرام باراد

هشت ساله بودم که در یک میهمانی شبانه برای اولین بار با پدیده ای سرخ رنگ به نام "خرمالو" آشنا شدم . میزبان با لبخندی ملیح خرمالو تعارف کرد و من هم بدون درنگ نامبرده را شکافته و چشیدم . شوربختانه خرمالوی مذکور به غایت گس بود و تا چند ساعت احساس می کردم گونه هایم در حال تجزیه شدن هستند! 
از آن روز به بعد در نظر من هر کس که خرمالو می خورد فردی " مازوخیسمی " و هر کس که خرمالو تعارف می کرد شخصی " سادیسمی " قلمداد می شد! النهایه تجربه تلخ اولین کام از خرمالو باعث شد که من سی ونه سال این گردالی سرخ رنگ را به صورت یک طرفه تحریم کنم!
با اصرار فراوان همسرم، دیوار تحریم خرمالو ترک برداشت و من هم در چهل وهفت سالگى به خرمالو یک فرصت تازه دادم! خرمالو هم از این فرصت به نحو احسن استفاده کرد و چنان مزه ای را تجربه کردم که مجبور شدم خرمالو را از لیست سیاه بیرون آورده و ایشان را پس از لیمو ترش و توت فرنگی در "صدر مصطبه" بنشانم!
یک تجربه ی تلخ در هشت سالگی، باعث شد که سى و نه سال از همه خرمالو ها متنفر باشم. اولین تجربه های کودکی، شالوده ی ما را می سازند.

پ.ن یک:چه بسیارند باور ها، هنجار ها و اعتقاداتی که به خاطر تجربه طعم "گس" آن ها در کودکی ، هنوز منفور ما هستند. مواظب تجربه های گس فرزندانمون باشیم و آگاهشون کنیم

پ.ن دو: خیلی از خانواده ها نگران این هستن که فرزند نونهال یا نوجوانشون چه مطالبی رو امکان داره تو فضای مجازی ببینن یا مطالعه کنن. حواسمون باشه چه مطالبی رو به خورد بچه ها میدیم. بیاید کسی که مطلب بد یا ناهنجار روی پیجش میذاره رو از فضای مجازی طَرد کنیم.

#باراد
#جامعه_نگران

منبع پست : Instagram

پست اینستاگرام باراد

در حال بررسی (0) | تایید شده (0) کل نظرات ثبت شده (0)
پاسخ به نظر ، لغو پاسخ
عاشق نامه
×